• Wpisów: 132
  • Średnio co: 12 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 19:54
  • Licznik odwiedzin: 11 033 / 1625 dni
 
zacnyjiyong
 
jednak muszę to postanowienie złamać ze względu na genialną analizę najnowszego, lekko kontrowersyjnego MV G-Dragona Coup D'Etat. Tłumaczenie zawdzięczamy Hisako z KCABB.

Zaczynamy.

W pierwszej scenie widzimy Kwon Jiyonga powstającego z ruin. Ruin czego? możecie spytać. Dowiemy się tego później. Widzimy kilka ujęć więcej zestawionych razem; tak jak wahadło, które reprezentuje bombę zegarową.
g1.jpg

Następnie widzimy długowłosego i przerażającego G-Dragona śpiewającego pod wahadłem, które mówi nam, że goni go czas, jest naciskany przez tykającą bombę. Jest spokojny mimo tego wszystkiego; jakby wiedział, że jest coś więcej poza bombą, która ma wybuchnąć.
g2.jpg

Po kilku zmieniających się ujęciach, między G-Dragonem pod wahadłem a Kwon Jiyongiem powstającym z ruin, ukazuje się nam uroczy młody człowiek.
b1.pinger.pl/(…)g3.jpgWidzimy… młodego marzyciela z bardzo przystojną niewinną buzią. Co łamie serce, to fakt, że patrzymy również na tego chłopca spoglądającego na jego własny grobowiec, noszącego czerwoną rękawiczkę.
Wtedy dociera do nas, że chłopiec z czerwoną rękawiczką jest tak właściwie niewinnym Kwon Jiyongiem będącym świadkiem własnej śmierci. Jest to udowodnione przez dorosłego Jiyonga, którego widzimy także noszącego tą samą czerwoną rękawiczkę.  
g4.jpg
Dlaczego dziecko Jiyong patrzy na swój grób? Co przywiodło go do jego śmierci? Dowiemy się tego po kolei, ponieważ właściwie to video jest o śmierci G-Dragona i powstaniu Kwon Jiyonga z martwych.
Teraz zaczyna się śmierć G-Dragona. Najpierw widzimy piękne i seksowne kobiety noszące powabne czerwone suknie i rękawiczki, wszystkie mają oczy ukryte pod czarującymi kapeluszami. Kim one są?
g5.jpg

Oczywiście, reprezentują różne kobiety w otoczeniu supergwiazdy G-Dragona. Modelki, aktorki, piosenkarki. Ich luksusowe suknie, kapelusze i makijaże mówią nam, że te kobiety są celebrytkami żyjącymi w tym samym świetle co G-Dragon. Kochają go. Adorują go. Wielbią go. Ale nie widzą go.
Fakt, że są prawdziwie ślepe na to, co jest głęboko w środku Kwon Jiyonga powoduje powolną i bolesną śmierć, co widać przez jego złamane i krwawiące serce.
Pierwsza śmierć G-Dragona: piękne kobiety, które nie widzą go takim, jaki jest.
g6.JPG

Ale w następnym ujęciu widzimy skupienie na kasie biletowej, w którym widzowie widzą tylko oko G-Dragona, nie jego twarz, ani ciało, nie jego prawdziwe ja. Widzowie czy też fani nie widzą go.
b4.pinger.pl/(…)g7.jpgPóźniej… mamy widok na to, co dzieje się w środku kasy. Pokazany jest G-Dragon otoczony przez różne old-schoolowe radia, rolki filmowe i multimedialne konsole.
On kontroluje przedstawienie, a cienie obsesyjnych czcicieli czają się w tle, próbując dostać się do wnętrza kasy.Druga śmierć G-Dragona: fani oraz ciężar prowadzenia show G-Dragona.
Teraz jesteśmy prowadzeni do jego trzeciej śmierci.

g11.JPG

Następnie widzimy nierozpoznaną kobietę ukrytą w granicach ochronnego parasola.
Kim ona jest? Jeszcze tego nie wiemy. Widzimy tylko, że ona i G-Dragon są rozdzieleni.Widzimy G-Dragona położonego pod drzewem. Co to za drzewo? Prawdopodobnie jest to persymona, drzewo przemiany, wzrostu, mądrości, zdrowia.
Ale z bliska widzimy, że owoce persymony są trujące, a drzewo usycha, jest umierające.Deszcz pada w nieskończoność, a G-Dragon wciąż jest oddzielony od nieznajomej kobiety. To mówi nam, że przemiana, zamiast być zdrową drogą do mądrości tylko sprawia, że G-Dragon jest słaby i niezdolny, przywiązany do ziemi, niezdolny do wzrostu, do tego, żeby wstać i iść w kierunku kobiety. Kim jest ta kobieta? To prawdziwa miłość Kwon Jiyonga, ktoś, z kim nie może być przez jego niezdolność do pójścia do niej, przez deszcz, przez toksyczne owoce persymony.
Trzecia śmierć G-Dragona: niezdolność do bycia z kobietą, którą kocha, tylko możliwość chronienia jej z daleka.
g12.JPG


Następnie widzimy gar wrzącej wody z gotującymi się pieniędzmi. Co to jest? To ugotowane pieniądze za po prostu bycie G-Dragonem. Widzimy go zwyczajnie siedzącego za stołem otoczonego wrzącymi garami z pieniędzmi, które gotują się tak wokół niego, gdy on po prostu siedzi.

Dla mnie, to jest muzyka. G-Dragon próbuje nam powiedzieć, że gotuje muzykę, gotuje pieniądze i dla niego to jest proste. Jest to specjalnie podkreślone przez jego leniwe zachowanie. Dla niego robienie muzyki jest łatwym sposobem na robienie pieniędzy.

Ale potem widzimy G-Dragona szalejącego i będącego trochę socjopatycznym na tym samym krześle, tylko w innym pomieszczeniu: G-Dragon ukazany jest na krześle w przebieralni.

Jest otoczony walizeczkami na kosmetykami do makijażu z wbudowanymi światłami. Wszystko jest oświetlone, błyszczące, rażące. Sprawia to, że czuje się rozdarty i trochę szalony, wyciąga to potwora czającego się gdzieś w środku.

Czwarta śmierć G-Dragona: blichtr i splendor sławy. Czwartą śmierć idealnie podkreśla zdjęcie powyżej. Jest to G-Dragon z zasłoniętym wzrokiem i umieszczonymi oczami (które reprezentują jego dusze) gdzieś w tle. Malunek przedstawia płaczące oczy. To jest dusza Kwon Jiyonga, która jest odepchnięta na drugi plan gdy stoi przed światem jako G-Dragon. Potem jest przedstawiona twarz Kwon Jiyonga w masce ninja, pokazującą tylko oczy, a ukrywającą twarz G-Dragona. Jako Kwon Jiyong jest zdecydowany na okazanie swoich oczu, swojej duszy i umieszczenie twarzy jako rzeczy mniej ważnej, podrzędnej. Malunek w tle przedstawia wiele twarzy reprezentujących wcielenia G-Dragona, odstawionych na boczny tor kiedy tylko zdecyduje się być Kwon Jiyongiem. Znaczy to, że nie może być jednocześnie G-Dragonem oraz Kwon Jiyongiem. Zawsze musi poświęcić jednego dla drugiego.

Wiedzie nas to do jego piątej i ostatecznej śmierci. Jak widzimy poniżej G-Dragon otoczony jest przez reporterów z zasłoniętymi oczami. Symbolizuje to oślepienie i zakłamanie mediów na temat jego życia, bez patrzenia na to jaki jest naprawdę.
Piąta i ostatnia śmierć G-Dragona: Media, które naprawdę spieprzyły jego obraz.  

Po tych wszystkich śmierciach widzimy pod spodem G-Dragona walczącego o oddech, słabego, leżącego na ziemi. Jest otoczony przez kruki, symbol śmierci. Nie jest jednak jeszcze martwy. Powoli i boleśnie poddaje się.

Scena ucina się ujęciem na wiele białych masek G-Dragona, symbolizujących go podczas Heartbreaker’a. Ten obraz G-Dragona stał się ikoną skandalu z jego udziałem wywołanego w 2009 roku.

Płacze czarnymi łzami kapiącymi wszędzie dookoła.

Te czarne łzy reprezentują wnętrze G-Dragona. Na obrazie poniżej widzimy, że pod tą białą maską kryje się czarny, mroczny GD.

Kolor czarny reprezentuje wszystko to co jest w środku.: samotność, smutek, ból, złamane serce, depresję. Ten mrok wycieka. G-Dragon jest zniszczony, martwy.
Lecz chce on wyłamać się ze smutku, uciec od śmierci, od mroku. Usuwa więc i niszczy maskę, zostawia erę Heartbreaker’a za sobą. Tak naprawdę nie chodzi już tylko o tamten okres. Niszczy i zostawia za sobą całą sprawę ze skandalem związanym z osobą G-Dragona.
Niszczy twarz G-Dragona symbolizując pozostawienie go w tyle. Czas się zatrzymał, a on uwalnia się.


Twarz G-Dragona, jego umysł i dusza, są złamane i martwe.

Sprowadza nas to do początku, gdzie Kwon Jiyong powstaje w ruinach. Teraz już wiemy, że są to ruiny, w których zginął G-Dragon.

Podnosi się ze zgliszczy i uwalnia, nawet ze starej skóry, powłoki swojej śmierci. Nie chce niczego, nawet cala starego siebie.

Burzy ścianę, która oddziela śmierć od nowego świata.

Teraz widzimy go przystojnego, noszące te same czarno białe włosy, posiadającego ten sam urok, ale teraz fryzura jest krótsza. Nowy G-Dragon, Powstały z martwych.

Dalej jest G-Dragonem, tyko lepszym, mniej mrocznym, bardziej przystojnym, czystszym i spokojniejszym.

To jest jego Coup D’Etat [zamach stanu], wstrząśnięcie murami śmierci i powstanie z upadku po pretensjonalnych kobietach, które łamały mu serce, ucieczka od obciążających oczekiwań fanów od bólu związanego z oddaleniem od jego prawdziwej miłości, od blichtru i splendoru sławy, od kontroli ślepych mediów.

Teraz widzimy Czerwonego Ninja. Dumnie wznoszącego czerwone flagi. Kolor pasji. Kolor siły. Kolor odwagi. Kolor Coup D’Etat. Kolor G-Dragona.youtu.be/C8T6771Sdj8

Nie możesz dodać komentarza.